Rychlá jízda Znojmem stála řidiče život, auto zdemoloval o strom

  11:14
Jednačtyřicetiletý řidič nepřežil ve středu večer jízdu ulicemi Znojma. Při předjíždění v rychlosti nezvládl svůj vůz a narazil do stromu u silnice. Záchranáři už šoférovi nedokázali pomoci.

Tragicky skončila středeční večerní jízda jedenačtyřicetiletého řidiče ulicemi Znojma. Při předjíždění v rychlosti neukočíroval svůj vůz a narazil do stromu u silnice. | foto: HZS JMK

Nehoda se stala krátce před 22. hodinou v ulici 28. října ve Znojmě. Hasiči na místo dorazili do čtyř minut a okamžitě se vrhli na vyprošťování vážného zraněného řidiče ze zdemolovaného Volkswagenu Tiguan.

„Pacienta jsme resuscitovali, ale přes veškerou naši snahu se životní funkce mladého muže obnovit nepodařilo,“ uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Nehodu teď vyšetřují policisté. „Při předjížděcím manévru řidič nezvládl rychlost jízdy, vjel mimo komunikaci, kde narazil do stromu,“ přiblížil prvotní verzi policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Znojemští policisté hledají přímé svědky nehody. Přivítají také případné záběry z palubní kamery z vozidel projíždějících místem v době nehody.

„Informace k havárii můžete sdělit na telefon 724 189 025,“ doplnil mluvčí policie.

Autor: