Lupiči ohrožovali seniorku revolverem, peníze ani šperky jim nevydala

  17:10
Dvojice mužů se vloupala do domu seniorky v brněnských Židenicích. Fyzicky ji napadli a když jim i přesto nechtěla vydat šperky ani peníze, ohrožovali ji revolverem. Policie po pachatelích pátrá.

Dvaaosmdesátiletou ženu napadli dva neznámí muži 3. ledna, policie o případu informovala až nyní.

„Vloupali se do jejího domku poblíž židenického vlakového nádraží hodinu a půl před půlnocí. Do domu vnikli tak, že poničili skleněnou výplň vstupních dveří,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek. 

Pachatelé po seniorce chtěli šperky a peníze. Fyzicky ji napadli a když odmítala cennosti vydat, ohrožovali ji revolverem. 

„Příbytek prohledali a nakonec se museli spokojit se dvěma telefony, tabletem a notebookem. Šokovaná seniorka zůstala bez telefonů do ranních hodin uvězněna ve svém bytě, protože poničené dveře se jí nepodařilo otevřít,“ uvedl Malášek. 

Kriminalisté v průběhu vyšetřování získali popis dvojice násilníků. „Mladší z pachatelů je ve věku 22 až 30 let, vysoký asi 165 cm, statné postavy. Má černé krátce střižené vlasy česané na pěšinku, černé oči a kulatý obličej. Oblečen byl do šedé, patrně fleecové, bundy do pasu. Působil upraveně, měl pěstěné ruce bez známek manuální práce, hovořil plynně česky,“ popsal mluvčí prvního z nich. 

Druhý muž byl starší. „Ve věku 40 až 50 let, vysoký asi 165 cm, hubené postavy, s krátce střiženými vlasy barvy špinavý blond. Má hubený obličej s výrazným nosem, bezvousý, oblečený byl do zimní bundy nad kolena světle béžové barvy. Na hlavě měl šedou bekovku se vzorem zvaným kohoutí stopa. Rovněž působil upraveně, mluvil jazykem příbuzným ruštině,“ dodal Malášek. 

Oba muži měli při činu na rukou černé pletené rukavice a každý měl svou svítilnu. Jeden z nich měl v ruce asi 20 centimetrů dlouhý revolver.

Policisté vyzývají veřejnost, aby jim s pátráním po pachatelích pomohla. Lidé mohou své poznatky k pachatelům či přepadení zatelefonovat na linku 158. 

Autor: