Policisté z Brna honili podezřelého auty i vrtulníkem. Zastavila ho střelba

  15:28
Vrtulník, služební zbraň. Brněnští policisté s jejich pomocí v sobotu dopadli muže podezřelého z násilné trestné činnosti. Pronásledovali ho při zběsilé jízdě do obce Křenovice, kde ho zadrželi. Muž byl pod vlivem drog.

„Muž je podezřelý z násilné trestné činnosti a z majetkové trestné činnosti,“ řekl iDNES.cz krajský mluvčí policie Bohumil Malášek.

Policisté muže pronásledovali při zběsilé jízdě ulicemi, která skončila v obci Křenovice. Při pronásledování a zadržení použili služební zbraň. Nikdo nebyl zraněn.

31.července 2021 v 20:01, příspěvek archivován: 01.srpna 2021 v 15:30

#policiejmk Policisté podezřelého pronásledovali ulicemi města. Zběsliá jízda skončila v Křenovicích,kde byl podezřelý zadržen.Při pronásledování a zadržení použili policisté služební zbraň.

Podezřelého muže vypátrali policisté v Židenicích. „Podezřelý zběsile, mnohdy velmi vysokou rychlostí, ujížděl odcizeným osobním automobilem Jeep ulicemi Židenic, Líšně a Slatiny, odkud zamířil na dálnici na Vyškov. Z ní pak odbočil na Slavkov a následně do Křenovic. Tam muže, který měl pozitivní test na drogy, policisté zajistili a následně umístili do policejní cely,“ popsal v tiskové zprávě Malášek.

Podle policie zadržený muž v posledních hodinách před svým zadržením porušil zákon hned pětkrát. Například ukradl osobní auta a motorku. 

„Kriminalisté muže podezírají z dalšího možného závažného násilného jednání. Vyhodnocují a prověřují další získané informace. V uplynulých hodinách proběhla řada úkonů v trestním řízení, na dalších vyšetřující kriminalisté pracují,“ dodal Malášek. 

Autor: