Z převráceného kamionu na Znojemsku utekli býci, jeden byl rozzuřený

  17:40,  aktualizováno  18. října 9:04
Jako na dobytčím trhu to dnes po poledni vypadalo u Moravského Krumlova na Znojemsku. Poblíž silnice tu pobíhalo několik býků, kteří unikli z převráceného kamionu. Policie hledala uprchlé kusy pomocí vrtulníku.

Kamion převážející 68 býků se převrátil na silnici mezi Jamolicemi a Polánkou u křižovatky na Moravský Krumlov. „Předběžnou příčinou nehody se jeví být rychlost a následné nezvládnutí projetí zatáčky,“ uvedla policejní mluvčí Alice Musilová.

Řidič utrpěl lehké zranění, pět býků uvnitř vozu zemřelo. Další z nákladového prostoru vypustili hasiči na silnici a část zvířat se rozutekla po poli.

Fotogalerie

„Hasiči se snažili dobytek dostat do jednoho stáda, což se nakonec podařilo. Jedno zvíře však uteklo,“ informoval mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Uprchlý býk byl rozzuřený a policisté po něm pátrali i s pomocí vrtulníku. „Spojili jsme se se starosty okolních obcí a nechali jsme tuto informaci vyhlásit rozhlasem,“ sdělila Musilová.

Býk se ukryl v pásu kukuřice a přivolaná veterinářka ho nakonec utratila.

Silnice byla během zásahu asi půl hodiny uzavřena, poté se po ní jezdilo v omezeném provozu. Poslední hasiči místo opustili před 18. hodinou.

Z převráceného kamionu na silnici mezi Jamolicemi a Polánkou utekli býci.

Z převráceného kamionu na silnici mezi Jamolicemi a Polánkou utekli býci.

Autor: