Ve Vyškově hořel bývalý kulturní dům, zplodin se nadýchali tři lidé

  9:48,  aktualizováno  12:51
V sobotu ráno vyjeli hasiči k požáru bývalého kulturního domu ve Vyškově. Při události se zranili tři lidé, kteří se nadýchali zplodin. Na místě bylo devět jednotek hasičů.

ilustrační snímek | foto: Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje

„Informaci o požáru bývalého armádního kulturního domu ve Vyškově jsme se dozvěděli v 6:44 . Požár jsme lokalizovali před malou chvílí, což znamená, že síly a prostředky jsou dostačující,“ řekl dopoledne iDNES.cz mluvčí jihomoravských hasičů Filip Venclovský.

V budově se podle mluvčího scházejí převážně lidé bez domova a hoří zde poměrně často. Při požáru se zranili tři lidé, kteří se nadýchali zplodinami při hoření. 

Všechny tři si do péče převzala záchranná služba, která na místo vyslala inspektora provozu a jednu nelékařskou posádku.

„Jedna mladá žena se lehce nadýchala oxidu uhlenatého a po ošetření jsme ji převezli na dětské oddělení nemocnice Vyškov, protože ona byla na hraně věku. Druhou mladou ženu se stejnou diagnózou jsme převezli na interní ambulanci vyškovské nemocnice. Mladý muž jel po ošetření na interní jednotku intenzivní péče, ale ani jeho stav nebyl vážný,“ řekla iDNES.cz mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková

Velitel zásahu vyhlásil druhý stupeň poplachu kvůli nasazení počtu jednotek a prostředků. Hořel převážně odpad.

„Likvidaci požáru máme nahlášenou v 11:38, takže všechny jednotky odjely. Na místě nicméně zůstal vyšetřovatel s policií. Příčinu a škodu ještě nestanovili,“ dodal  Venclovský.

Autor: