Policisté dopadli agresora, který v Brně zaútočil na dvě strážnice

  15:20
Brněnští kriminalisté už znají totožnost muže, který v polovině května napadal nedaleko brněnského nádraží dvě příslušnice městské policie. Po útoku následně utekl a od té doby po něm po něm pátrala policie.

ilustrační snímek | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

Na konci května policisté vyzvali veřejnost o pomoc s identifikací agresora, který ženy brutálně napadl. A lidé policii očividně pomohli. Během pár dní měli kriminalisté dostatek jasných stop, které je zavedly k podezřelému.

Policie ho už vyslechla, ale blíže situace nekomentovala. „Na případu i nadále pracujeme,“ uvedl policejní mluvčí David Chaloupka s tím, že násilník je zatím veden jako podezřelý, tudíž mu nebylo sděleno obvinění z konkrétních trestných činů.

Při zveřejní výzvy nicméně policisté uvedli, že případ vyšetřují pro podezření ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě a ublížení na zdraví. Muži za to hrozí až čtyřleté vězení.

Strážnice stále mimo službu

Obě strážnice po napadení skončily v nemocnici a dnes po více než třech týdnech jsou stále v pracovní neschopnosti. Podle mluvčího strážníků Jakuba Ghanema bude mít tento útok vliv na výcvik a školení příslušníků městské policie. 

„Nejde jen o fyzickou sílu, ale i taktiku, jak v takových situacích postupovat. Kdy je třeba vhodné podezřelého sledovat a zavolat si na pomoc další hlídku a kdy naopak ne. Je to však velice individuální,“ doplnil Ghanem.

Konflikt nastal kvůli tomu, že strážnice chtěly s mužem řešit přestupek kvůli močení na veřejnosti. Ten je ale ignoroval a z místa odcházel. Když byly těsně za ním, muž se náhle otočil a prudce s jednou ze strážnic mrštil o zeď. Druhá hned přistoupila blíž, aby ho zastavila a pomohla své kolegyni, jenomže okamžitě dostala ránu pěstí do spánku.

Žena po úderu upadla na zem a agresivní útočník ji chtěl ještě jednou uhodit. První napadená strážnice mu v tom zvládla zabránit. Dostala ale od něj další úder do tváře.

Autor: