Ženu od znásilnění zachránil křik, policie hledá svědka ze záběrů

  16:04
Volání o pomoc zachránilo mladou ženu, kterou se pokusil na ulici v Brně znásilnit neznámý muž. Díky jejímu křiku se na místo seběhli lidé a agresor utekl. Policisté nyní pátrají po násilníkovi i možném svědkovi, kterého zachytily kamery.

Násilník zaútočil na ženu 28. dubna asi dvacet minut před půlnocí v Sedláčkově ulici v brněnské Líšni.

„Povalil ji na zem a snažil se jí roztrhnout oblečení. Napadená žena křičela o pomoc. Toto volání uslyšeli obyvatelé přilehlého domu a další dva mladíci, kteří přiběhli na pomoc. Když je agresor uviděl, utekl,“ popsal policejní mluvčí David Chaloupka.

Policisté při zkoumání kamerových záznamů narazili na záběry muže, který se v době napadení pohyboval v okolí.

„Kriminalisté předpokládají, že jim zatím neznámý muž může poskytnout k případu důležité informace. Proto jej žádají, aby se přihlásil. Od veřejnosti policisté na lince 158 přivítají informace, které by mohly vést ke ztotožnění neznámého člověka na záznamu,“ uvedl Chaloupka.

Možný svědek na záznamu kouřil, cigaretu držel v pravé ruce. Levou rukou manipuloval s mobilním telefonem. „Záběry černobílé kamery mají noční přísvit, tudíž se odstíny barev mohou lišit od skutečnosti,“ upozornil Chaloupka.

Přímo v Sedláčkově ulici se odehrál pokus o znásilnění také loni v létě, kdy zhruba třicetiletý muž popadl mladou ženu do náruče a táhl ji do křoví. Napadenou před znásilněním zachránil soused.

Autor: