Podvodnice sehrála úmrtí, muž přišel o peníze a pak ji přistihl na Facebooku

  15:52
Dvě stě tisíc korun vylákala sedmadvacetiletá žena z Brněnska z o dva roky staršího muže, se kterým se seznámila na internetu. Dva měsíce si psali a podvodnice si navymýšlela spoustu historek, proč nutně potřebuje peníze. Nakonec předstírala i svou smrt, ovšem sama se prozradila a nyní se o ni již zajímá policie.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: AP

Žena nejprve tvrdila, že potřebuje peníze na nákup domu, poté na něm prý potřebovala opravit střechu.

„Následně podvodnice, které rozhodně ve vymýšlení důvodů nechyběla pozoruhodná porce fantazie, údajně vážně onemocněla a musela na operaci srdce. Bylo tedy nutné platit za data do mobilního telefonu,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

A „v nemocnici“ se přidávaly další problémy. Žena muži napsala, že jí zemřel syn a potřebuje peníze na jeho kremaci.

„I když poškozený podmiňoval poslání dalších peněz vyrovnáním už stotisícového dluhu, nakonec požadovaných šedesát tisíc poslal,“ doplnil Malášek.

Následně žena muži líčila, že se její stav zhoršuje a už s ním nemůže komunikovat sama, ale jen pomocí textových zpráv díky ochotě zdravotníků.

„I tak se jí podařilo z muže vylákat další obnos. Na ošetřování či rozvod. Nakonec se zprostředkovaně dozvěděl, že jeho partnerka zemřela,“ dodal mluvčí.

Muž ovšem poté zjistil, že je jeho virtuální partnerka stále aktivní na sociálních sítích. Případ proto oznámil policistům.

„Žena, jejíž činnost není policistům neznámá, nyní musí počítat se stíháním za podvod,“ dodal Malášek.

Autor: