Přes zákaz kouřili a popíjeli v hospodě, pokuta hrozí hostům i majiteli

  14:20
Se zákazem provozu hospod kvůli epidemii koronaviru si někteří hostinští nelámou hlavu a lokál stejně otevřou. Policisté takto ve středu večer narazili na pivnici se štamgasty v centru Brna a také na Znojemsku. Majitelé i návštěvníci teď musejí počítat s pokutami.

I přes zákaz měla ve středu večer otevřeno jedna hospoda v centru Brna, návštěvníci kouřili a popíjeli pivo. | foto: Policie ČR

Otevřenou hospodu v Brně policisté objevili, když kontrolovali, zda lidé dodržují pravidla karantény. V podniku v ulici Veveří byla kromě obsluhy také pětice hostů, která tam kouřila a popíjela alkohol.

Fotogalerie

„Někteří z nich se snažili z nečekané situace pohotově vymluvit, ale marně,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala. Jaké výmluvy hosté měli, nechtěl zmiňovat, aby případně nenaváděl k činu ostatní.

Štamgastům nepomohly ani roušky, s nimiž uvnitř podle fotografií seděli.

„Nyní jim za očividnou lhostejnost k vládnímu nařízení hrozí vysoké sankce, až dvacet tisíc pro neposlušné zákazníky a tři miliony pro provozovatele pivnice,“ vyčíslil Vala.

Stejný úlovek se podařil i policistům v jedné z obcí v okolí Hrušovan nad Jevišovkou. „Policisté zjistili, že majitel umožnil místním chlapům vstup do pohostinství,“ doplnil mluvčí znojemských policistů Petr Zámečník.

V tomto případě je podle Zámečníka z přestupku podezřelý pouze majitel hostince, kterému tak hrozí tučná třímilionová pokuta.

Před několika dny policisté objevili také otevřený lokál také v Hrušovanech u Brna. Tam si dovolil provozovatel otevřít hospodu i po prvním napomenutí.

Autor: