Při nehodě u Brna se zranilo pět lidí, včetně dítěte. Jeden řidič pil

  17:08,  aktualizováno  18:38
Dvě auta se odpoledne střetla na křižovatce v Sokolnicích u Brna. Jeden z vozů srazil tři chodce, pro jednoho z nich musel letět vrtulník. Celkem skončilo v nemocnici pět lidí.

V Sokolnicích u Brna se stala vážná nehoda, při které se zranili pět lidí včetně jednoho dítěte. | foto: ZZS JMK

Nehoda se stala na křižovatce ulice Podešvovy a Moravské. Řidič opelu tam podle prvotních informací jel rychle a nedal přednost projíždějícímu citroënu, ten se při střetu vymrštil o několik metrů dál na chodník. 

Tam v tu chvíli stala babička se dvěma vnoučaty a ještě další žena. Právě posledně zmíněná žena byla zraněna nejvážněji. 

„Ošetřili jsme ji a s podezřením na těžká zranění jsme ji letecky transportovali do Fakultní nemocnice U svaté Anny v Brně,“ uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Babičku dětí převezli záchranáři do Úrazové nemocnice, jedno z vnoučat zamířilo v sanitce do Dětské nemocnice. „U něj předpokládáme, že jde jen o lehčí zranění,“ doplnila Bothová. 

Druhé dítě by podle starosty Sokolnic Libora Beránka mělo být v pořádku. Ten místem shodou okolností krátce po nehodě projížděl. „Chlapec byl jen v šoku, mimo ohrožení života by měla být i žena, která letěla vrtulníkem,“ řekl.

Do nemocnice museli i dva pasažéři z nabouraného citroënu.

Řidič opelu vyvázl bez zranění, ukázalo se ale, že za volant usedl opilý. „Dechová zkouška u devětatřicetiletého cizince byla pozitivní. Nadýchal 2,2 promile,“ sdělil policejní mluvčí Bohumil Malášek. Okolnosti nehody dál zjišťuje policie.

Autor: