iDNES.cz

Cizinec popíjel slivovici a borovičku, pak na benzince naboural do sloupu

  18:54
Neobvyklý pohled se naskytl o víkendu obsluze čerpací stanice v Blučině na Brněnsku. Ke stojanům s pohonnými hmotami přijel z protisměru stříbrný hyundai a okamžitě naboural do ocelového sloupu. Za volantem totiž seděl notně opilý cizinec.

Muž po nárazu vystoupil z auta, prohlédl rozsah škod, znovu nastoupil a začal couvat. To už se za ním rozeběhla obsluha benzinky. Řidič nakonec neobratným manévrem nacouval na obrubník, kde jej dostihla zaměstnankyně čerpací stanice a vzala mu klíče od auta.

Přivolaným policistům cizinec přiznal, že před jízdou popíjel slivovici a borovičku. „Při odborném měření potom nadýchal hodnotu 3,2 promile. Pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky tak skončil v policejní cele,“ řekl policejní mluvčí David Chaloupka.

O víkendu odhalili jihomoravští policisté více než tři desítky podnapilých řidičů. Desítka z nich způsobila dopravní nehodu.

Problematice alkoholu za volantem se policisté věnovali i v pondělí ráno. Během asi hodinové akce v Ochozu u Brna odhalil další tři šoféry pod vlivem alkoholu.

„Znovu proto připomínáme, že při večerním popíjení je nutné pamatovat i na ráno a dostatečný čas k vystřízlivění před jízdou. To platí zvláště v této době na jihu Moravy, kdy se na řadě míst konají nejrůznější hodové slavnosti, košty vína a zábavy,“ upozornil Chaloupka.

Autor:
zpět na článek