Mladík strhal břečťan ze zdi v Brně a odtančil. Zavadil jsem, tvrdil hlídce

  11:48
Zeď porostlá břečťanem zaujala dvaadvacetiletého mladíka při opileckém tažení centrem Brna. Popínavou rostlinu strhal a pak se tanečním krokem vydal na další pouť. Jeho počínání však sledovali strážníci prostřednictvím kamer, a tak netrvalo dlouho, a mladíkovu rozvernou náladu překazila hlídka.

Břečťan strhával mladík ze zdi v ulici Bašty u hlavního nádraží. „Pracovník sledující kamery si ho všiml právě ve chvíli, kdy začal břečťan strhávat z cihlové zdi a tímto porostem pokryl téměř půlku schodiště. Jakmile s rostlinou skoncoval, rychle se vzdálil,“ přiblížil mluvčí Městské policie Brno Pavel Šoba.

Muž šel směrem k Starobrněnské ulici a stále se vlnil v rytmu hudby. Tam ho zastavila hlídka strážníků. Když po mladíkovi chtěli, aby předložil doklady, tvářil se překvapeně.

„Strážníkům se následně přiznal, že se opil. Také tvrdil, že si není úplně jistý, co před chvílí dělal. Zpočátku popíral, že by břečťan vůbec trhal, potom dodal, že o keř možná jen zavadil. Výši způsobené škody vyčíslí Veřejná zeleň města Brna,“ uvedl ještě Šoba.

Strážníci předali případ k dořešení příslušnému orgánu s podezřením na přestupek. 

Autor: