VIDEO: Opilec povalil skútr a hodil odpadkový koš na zaparkované auto

  12:16
Ničitelský pud ovládl mladého cizince, který v noci na neděli procházel centrem Brna. Nejprve povalil skútr, potom kopl do zrcátka stojícího auta a nakonec sebral odpadkový koš a hodil jej na další zaparkovaný vůz. Za chvilku ho chytili strážníci.

Městskou policii volal v neděli po půl třetí ráno svědek, který viděl, jak zjevně opilý mladík v Rooseveltově ulici kopl do stojícího skútru a povalil jej na zem.

Další řádění třiadvacetiletého cizince už zachytily také městské kamery. Cestou od Janáčkova divadla nejprve kopl do zrcátka zaparkované škodovky, o pár metrů dál pak sebral odpadkový koš a mrštil s ním do čelního skla zaparkovaného fordu.

Prakticky vzápětí u něj zastavil vůz městské policie a strážníci výtržníka zadrželi. Ten jim ukrajinsky tvrdil, že nic neudělal, ale vzhledem k odhadované výši škody jej strážníci předali státním policistům.

„Skútr měl poškrábanou kapotu a odstavený ford proražené čelní sklo a poškozenou karoserii. Strážníci se spojili i s majitelem škodovky, který potvrdil, že zrcátko se pouze sklopilo a škoda na něm nevznikla,“ informoval mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Fotogalerie

Během stejné noci jiný vandal poškodil hned pět aut zaparkovaných ve Střední ulici.

Strážníky zavolala žena, která slyšela zvuky připomínající tříštění skla, ale pachatele při činu nezahlédla. Strážníci po něm na místě pátrali marně, následně případ rovněž předali státním policistům.

Autor: