Opilá žena lezla z tramvaje po čtyřech, strážníky škrábala a kousala

  16:54
S alkoholem to v pondělí odpoledne přehnala starší žena, která zaměstnala brněnské strážníky. Nejprve se ani neudržela na nohou, když však měla nastoupit do sanitky a odjet na záchytku, začala se bránit kopanci i kousáním. Její odpor zlomila až pouta.

ilustrační snímek | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

Ženu v problémech postřehl na tramvajové zastávce v Bystrci strážník sledující kamery. Všiml si, jak nejprve nastoupila do tramvaje, vzápětí z ní však vylezla po čtyřech a svalila se poblíž kolejí.

Kvůli obavě o bezpečnost sedmašedesátileté ženy na místo vyrazila hlídka. Ta zjistila, že dotyčná není zraněná, ale kvůli opilosti není schopná vstát. Strážníci proto zavolali záchytovou sanitku.

„Po příjezdu zdravotníků však žena začala být agresivní a snažila se odvrátit svůj nástup do vozidla kopáním, škrábáním i kousáním. Výzva hlídky, aby se uklidnila, nebyla účinná, a protože její chování bylo nebezpečné a nevyzpytatelné, skončila nakonec v poutech,“ sdělila mluvčí brněnských strážníků Markéta Skřivánková.

Dechová zkouška odhalila víc než dvě promile alkoholu, takže žena přes noc vystřízlivěla na záchytce.

Kvůli svému chování je zároveň podezřelá z neuposlechnutí výzvy úřední osoby, z čehož se bude zodpovídat u správního orgánu.

Autor: