Zlatý Lipták a stříbrný Kostelecký v Brně rozezpívali fanoušky

  17:38
Kšiltovkami otočenými kšilty dozadu, jelikož v ní tak na olympiádě střílel vítěz Jiří Lipták, přivítali fanoušci medailisty Jiřího Liptáka a Davida Kosteleckého v sobotu odpoledne v olympijském parku v Brně.

Špalír fanoušků se zlatými a stříbrnými balonky netrpělivě čekal, až úspěšní střelci dorazí z pražského letiště. Kvůli kolonám na dálnici se jejich příjezd několikrát posunul.

„Jsme na cestě asi třicet pět hodin,“ vysvětloval na pódiu držitel zlaté medaile z trapu Jiří Lipták. Únava na nich však poznat nebyla. „Jsem překvapený, kolik sem do Brna dorazilo lidí. Střelba není tak oblíbená jako ostatní sporty,“ dodal Lipták.

Na pódiu zhlédli záznam svého olympijského úspěchu, a dokonce i spolu s fanoušky zpívali píseň Hany Zagorové Mimořádná linka Praha-Tokio. „Zpívali jsme ji v autě po cestě na antidopingovou kontrolu. Když chcete, aby byla kontrola rychlá, musíte se předtím hodně napít. Proto jsme pak v autě zpívali,“ zavtipkoval Kostelecký.

Ten se fanouškům, mezi nimiž do Brna dorazila i výprava z jejich domovských Holasic a Rajhradic, svěřil, že jako dítě chtěl být kytaristou. A když už stál na pódiu před fanoušky, chtěl si vyzkoušet scénu z filmu Bohemia Rhapsody, když představitel Freddieho Mercuryho předzpívává fanouškům a oni po něm opakují. Stejně tak ochotně se zapojili i návštěvníci olympijského parku.

Ještě než začali rozdávat autogramy, vyzkoušeli si spolu se střelkyní Kateřinou Emmons místní laserovou střelnici.

Teď je čeká zasloužené volno a pak v srpnu mistrovství republiky v Brně. „Nejvíc se těším, že si s rodinou užiju ještě prázdniny,“ předestřel Kostelecký své nejbližší plány. A Lipták dodal, že ho v srpnu čeká dovolená. 

Autor: