Zdrogovaného boxera z honičky v Brně obvinili z loupeže a vraždy, je ve vazbě

  15:04
Policie obvinila z loupeže a vraždy devětadvacetiletého muže, který v sobotu v Brně pod vlivem drog ujížděl policii v ukradeném džípu. Obviněný je zejména za ubití mladého muže před garáží v brněnské Slatině, které honičce předcházelo.

„Jihomoravští kriminalisté obvinili devětadvacetiletého muže ze zvlášť závažných zločinů vraždy a loupeže. Zodpovídat se bude i z přečinů výtržnictví, ublížení na zdraví, poškození cizí věci a neoprávněného užívání cizí věci. Stíhán je vazebně,“ informoval policejní mluvčí Pavel Šváb.

Podle informací MF DNES je obviněným boxer Alain B., syn afrického otce a české matky.

V sobotu podle obvinění nejprve ubil nářadím sedmadvacetiletého muže, který před garáží ve Slatině luxoval své auto. Poté v nedalekém autobazaru napadl pracovníka a v ukradeném džípu ujížděl policii až do Křenovic na Vyškovsku.

Kromě toho podle policistů v posledních hodinách před dopadením ukradl také motocykl.

Alain B. boxoval v těžké váze za brněnskou Kometu, z níž přešel do profesionálního ringu. Hrál také fotbal a futsal v nižších soutěžích, živil se mimo jiné jako vyhazovač.

Podle jeho známých šlo dříve o poměrně klidného a nekonfliktního muže, který však stejně jako jeho družka propadl pervitinu. V minulosti se účastnil některých akcí politického hnutí Slušní lidé, které však zdůraznilo, že nikdy nebyl jeho členem a od Alaina B. se distancovalo.

Autor: