Dodávka nedala přednost tramvaji, ta vykolejila napříč celou tratí

  10:36
Nehoda tramvaje a dodávky kolem deváté hodiny zcela zastavila provoz v brněnské ulici Milady Horákové. Dva lidé se lehce zranili. Linky musely po dobu nehody zhruba hodinu jezdit odklonem.

Dopolední cesta tramvajovou linkou číslo 5 směrem od Dětské nemocnice v Brně skončila hned pod kopcem, na němž nemocnice stojí. Cestu jí totiž zkřížila dodávka.

„Řidič jel souběžně s tramvají a následně chtěl odbočit vlevo,“ uvedl dopravní ředitel brněnského dopravního podniku Jan Seitl.

Tramvaj při kolizi vyskočila z kolejí a pokračovala křížem přes druhou trať. Zastavila se až těsně před domem.

Na místo vyrazil vyšší počet záchranářů, protože nevěděli, kolik je zraněných. Nakonec se zdravotníci museli postarat pouze řidiče dodávky a jednoho z cestujících.

„Ošetřili jsme seniora s lehčími zraněními, který v tramvaji při nehodě upadl, a dále mladého muže, jemuž jsme poskytli přednemocniční péči a převezli ho do Úrazové nemocnice,“ doplnila mluvčí záchranářů Michaela Bothová. 

Ulice byla po dobu nehody zhruba hodinu a půl neprůjezdná. „Linky 3, 5, 9 jedou oběma směry odklonem ulicí Cejl,“ informoval dopravní podnik po deváté hodině na twitteru. O hodinu později už byl provoz obnoven.

Autor: