VIDEO: Takhle ne. Neobcházejte po nehodě na dálnici auto, varují policisté

  13:08
Řidič v hustém dešti dostal smyk a narazil do svodidel na obou stranách dálnice. Vzápětí vystoupil z auta, které obešel a prohlédl. Policisté zveřejnili video z nehody na D1 u jihomoravského Rousínova, aby upozornili, jak se v podobných situacích nechovat.

Čtyřicetiletý muž za volantem BMW minulý pátek ráno nejel přehnanou rychlostí, přesto na 215. kilometru D1 ve směru na Brno ztratil nad svým vozem kontrolu a narazil do svodidel.

Zbytečného hazardu se však dopustil poté, když bez reflexní vesty vyrazil na obhlídku svého nabouraného vozu.

„Takové chování je obrovským rizikem. Že to dobře dopadlo, je veliké štěstí,“ upozorňuje policejní mluvčí David Chaloupka.

Podobné situace přitom podle něj nejsou ojedinělé. Nastávají nejen po nehodách, ale také při poruchách, po nichž se například řidiči pustí do výměny kola. Při tom jim hrozí, že je srazí jiné auto.

„Po nehodě na dálnici je nejbezpečnější, když celá osádka zrychleně opustí vozidlo a dostane se do bezpečného prostoru za svodidly. Není nic špatného na tom zavolat policisty nebo silničáře, kteří následně překážku na dálnici označí,“ sděluje Chaloupka.

Zároveň zdůrazňuje potřebu mít reflexní vestu pro lepší viditelnost a umístit výstražný trojúhelník nejméně sto metrů za nepojízdným vozidlem.

Autor: