VIDEO: Rozjeté auto smetlo tabuli a vůz u benzinky, řidič zřejmě usnul

  16:50
Náraz rozjetého auta v sobotu vážně poškodil čerpací stanici na Brněnsku. Zákazníci i posádka vozu jako zázrakem vyvázli bez vážnějších zranění. Hrozivě vyhlížející nehodu způsobila únava řidiče.

O velkém štěstí může hovořit muž, který v sobotu večer tankoval na čerpací stanici u Popovic. Ve chvíli, kdy se nacházel u stojanu s hadicemi, se totiž do areálu přiřítila červená Škoda Fabia, která smetla informační panel s cenami a narazila do dvou stojících vozů. 

Ty se naštěstí odrazily tak, že tankujícího muže nezasáhly a ten mohl odkráčet po svých.

Škodovka na benzinku sjela ze čtyřproudové silnice spojující Mikulov s Brnem.

„Při vyšetřování nehody třiatřicetiletý řidič přiznal, že byl hodně unavený a pravděpodobně usnul. Dechová zkouška na alkohol i test na drogy byly u šoféra negativní,“ informoval policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Řidič zranil sebe a dva spolujezdce. „Řidiče a ženu středního věku transportovali naši záchranáři po ošetření se středně těžkými zraněními do traumacentra Fakultní nemocnice v Bohunicích. Zranění mladé ženy, která s nimi cestovala, byla jen lehká a pacientka byla k další péči odvezena do Úrazové nemocnice,“ sdělila mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Ve stojící Škodě Superb se nacházelo dvouleté dítě v sedačce, které podstoupilo preventivní ošetření v Dětské nemocnici. Další lidé na místě vyvázli bez zranění.

Na vybavení čerpací stanice vznikla škoda za téměř 300 tisíc korun.

Čerpací stanici u Popovic na Brněnsku poničil náraz auta.

Čerpací stanici u Popovic na Brněnsku poničil náraz auta.

Autor: