Muž natáčel dívky při převlékání u bazénu, skončil ve vazbě

  13:06
Touha vidět, jak se dívky převlékají u bazénu, vedla v pátek večer muže v Brně k tomu, že se je pokusil natáčet. Hned na místě ho však dopadli brněnští strážníci a předali státním policistům. Teď mu hrozí až tři roky vězení.

ilustrační snímek | foto: David Peltán, MAFRA

Muž se dostal do konfliktu s trojicí dívek, kterým ještě nebylo ani patnáct let. Právě proto pracovníci areálu na místo přivolali strážníky.

„Hlídka městské policie zjistila, že k incidentu došlo v převlékacích kabinkách, kde si třiačtyřicetiletý muž údajně pořizoval videozáznam zachycující nezletilé dívky,“ uvedl mluvčí brněnských strážníků Pavel Šoba.

Přivolaná hlídka dostihla muže, když už byl u pokladen blízko východu. Na místě popřel, že by cokoli špatného dělal. Strážníky ale neobměkčil.

„Strážníci celou záležitost důkladně prověřili a na základě závažných skutečností případ předali k prošetření republikovým policistům,“ sdělil Šoba.

Státní policisté následně zahájili proti muži trestní stíhání kvůli podezření z trestnému činu výtržnictví. „Za podobný čin byl už v podmínce, takže jsme požádali o vzetí do vazby, čemuž soud vyhověl,“ doplnil policejní mluvčí David Chaloupka.

Za to, že se činu dopustil znovu, muži hrozí až tříleté vězení.

Autor: