Násilník zbil školačku do bezvědomí, útok měl podle policie sexuální podtext

  15:36,  aktualizováno  12. května 8:41
Brutální napadení nezletilé dívky se sexuálním podtextem vyšetřují brněnští policisté. Neznámý agresor na ni zaútočil v pondělí při venčení psa v parku a zbil ji do bezvědomí. Policie v této souvislosti hledala muže, kterého zachytily bezpečnostní kamery. Po zveřejnění záznamu se policistům sám přihlásil.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: František VlčekMAFRA

Dívka, které ještě nebylo 15 let, venčila psa v parčíku ve Slatinské ulici v Juliánově poblíž tamní základní umělecké školy, když ji kolem půl třetí odpoledne zezadu napadl neznámý mladík.

„Několikrát ji praštil do obličeje a když upadla na zem, několikrát ji ještě kopnul,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek, podle nějž měl útok sexuální podtext.

Dívka ještě před napadením stačila zavolat otci, ten byl sice příliš daleko, ale stihl kontaktovat dva kamarády. Ti pravděpodobně útočníka vyrušili a z dálky pak spatřili, jak park opouští. Dívku nalezli v bezvědomí.

„Kriminalistům se podařilo získat kamerové záznamy, na nichž se pohybuje muž, který může k incidentu poskytnout velmi důležité informace. Po zveřejnění záznamu se přihlásil policistům. Prověřování případu nadále pokračuje,“ sdělil Malášek.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: