VIDEO: Patnáctiletý mladík se po Brně projížděl v luxusním voze

  11:26
Auta, kterému opakovaně během jízdy zhasla světla, si všimli strážníci v Benešově ulici v Brně. Nakonec se ukázalo, že za volantem sedí patnáctiletý mladík. Před jízdou se posilnil marihuanou a klíče od auta vzal svému spícímu otci.

Strážníci luxusní vůz, jehož značku nechtěli upřesnit, dostihli a světelným nápisem vyzvali řidiče, aby zastavil. 

„Na okamžik sice zrychlil, po několika metrech však zvolnil a odbočil na blízké autobusové nádraží, kde nakonec zůstal stát. Očividně velmi mladý muž strážníkům vysvětlil svoji váhavou reakci tím, že byl za jízdy ve stresu,“ uvedl mluvčí Městské policie Brno Jakub Ghanem. V autě seděli ještě dva další pasažéři.

Mladík se snažil hlídku přesvědčit, že mu vůz skutečně patří a předstíral, že v přihrádkách hledá doklady. Během ověření jeho totožnosti ale bylo strážníkům jasné, že lže.

„Řidičské oprávnění mít ani nemohl, protože je mu teprve patnáct let. Stejně tak nenašel osvědčení o registraci vozidla ani svůj občanský průkaz. Dechová zkouška sice potvrdila jeho slova, že nepil žádný alkohol, pozornosti strážníků však neušlo, že měl mladík silně rozšířené zorničky,“ dodal Ghanem.

Následně se mladík přiznal, že vykouřil joint marihuany a klíče od auta sebral spícímu otci. Případem se nyní zabývá státní policie.