Manžela obvinila z podivných sexuálních praktik, nyní sama půjde do vězení

  15:56
Začala vykládat, že její bývalý muž nosil oblek kočičky, v němž před jejich dětmi školkového věku močil a kálel. Teď sama žena musela před brněnský krajský soud, který jí za křivé obvinění vyměřil 3,5 roku vězení.

ilustrační snímek | foto: Petr Ježek, MF DNES

Spor mezi manželi se táhne už několik let. Vše začalo rozvodem, kdy žena exmanžela nejprve obvinila, že ji obalil potravinářskou fólií a znásilnil. Policisté ale tehdy konstatovali, že způsobem, jakým znásilnění popisovala, jej vůbec provést nelze.

Žena tedy vytáhla těžší kalibr. Začala vykládat, že její bývalý muž nosil oblek kočičky, v němž před jejich dětmi školkového věku močil a kálel.

Muži tenkrát hrozilo až dvanáct let za znásilnění a další trestné činy. Soud ho nakonec osvobodil a na lavici obžalovaných usedla jeho bývalá manželka, která za křivé obvinění dostala 3,5 roku nepodmíněně. O verdiktu jako první informovaly Novinky.cz

„Své děti obžalovaná dlouhodobě povzbuzovala ve fantaziích a vymýšlení si údajných praktik svého otce, které měl provádět v nepřítomnosti matky. Neustále je podrobovala různým psychologickým sezením v krizových centrech, kde byla nezletilá na více než dvaceti konzultacích neustále dotazována na údajné praktiky otce a na údajný kostým kočičky, tyto praktiky byla nucena popisovat i před policejními orgány, orgány sociálně právní ochrany dětí a dalšími osobami,“ zdůvodnila mluvčí brněnského krajského soudu Klára Belkovová.

Podle rozsudku navíc žena svým dlouhodobým negativním ovlivňováním narušila vztah mezi dětmi a otcem. 

„Dodnes probíhají asistovaná setkání v krizovém centru pro děti a dospívající, kde se již děti čím dále více chovají k otci odtažitě,“ dodala Belkovová. 

Autor: