iDNES.cz

Zloděj propíchl pneumatiku, oslnil řidiče a okradl ho o desetitisíce

  12:40
Na neopatrnost na parkovišti nákupního centra doplatil šestačtyřicetiletý muž. Když měnil záměrně propíchnutou pneumatiku, zloděj ho obral o hotovost i úspory z platební karty.

ilustrační snímek | foto: Policie ČR

Stalo se to ve středu večer v jednom z velkých nákupních center v Brně. Zákazník chtěl z parkoviště i s nákupem odjet, ovšem po několika metrech jízdy zjistil, že má prázdné kolo. 

Aby se dostal k rezervě, musel vyskládat vše, co měl zrovna v zavazadlovém prostoru svého auta. 

„To byl okamžik, na který zloděj čekal. Navíc ještě proti muži opravujícímu defekt rozsvítil dálková světla na svém autě. Oslněný muž měl jenom malou šanci zpozorovat lapku, který mu během výměny kola prohledával věci v autě,“ popsal mluvčí brněnských policistů David Chaloupka. 

Zloděj si nevšímal nákupu, ale zajímala ho především řidičova peněženka. „Z ní vybral veškerou hotovost i platební kartu. Z ní odčerpal dalších čtyřicet tisíc korun,“ vypočítal mluvčí. 

Později se ukázalo, že ani kolo neztratilo vzduch náhodou. V boku pneumatiky byly proříznuté dvě díry. 

„Budeme zkoumat kamerové záznamy, které by mohly prozradit o pachateli víc. V případě parkovišť u obchodních center je však otázkou, jak daleko od budovy řidiči zaparkovali. A jestli je vůbec kamera mohla snímat nebo jestli na záznamu budou rozpoznatelní,“ podotkl Chaloupka.  

Policisté před podobnými situacemi varují. „Defekty a různé poruchy na vozidlech mnohdy vytvářejí zloději, aby se jim snadněji kradlo. Mnoho nových vozů už umožňuje mít odemčený jen zavazadlový prostor a zbytek dveří nechat bezpečně uzamčený. Využíváním této funkce máte velkou šanci, že si na vás zloděj jen tak nepřijde,“ poradil mluvčí. 

Autor:
zpět na článek