Zloděj boural s kradeným autem a zmizel. Chytili ho, když ukradl další vůz

  10:44
Vykutálený zloděj řádil tento týden na Břeclavsku. Když na dálnici D2 naboural s kradeným autem, vůz nechal na místě a v blízké obci ukradl další auto. Po pár hodinách ho však po honičce dopadli policisté. Spojitost obou nehod odhalili díky tomu, že u řidiče našli klíče od prvního kradeného a nabouraného vozu.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Leila Hamdanovápro iDNES.cz

K nehodě vozu značky Mazda na dálnici D2 vyjížděli policisté v úterý. Havárie se stala poté, co šofér nezvládl řízení, když riskantně přejížděl přes všechny jízdní pruhy. Následně s vozem skončil ve svodidlech.

Do příjezdu policie ale na místě nevyčkal, vůz zamkl a odešel. Řidiče tedy policisté na místě nenašli, ovšem přišli na jinou věc. „Dálniční policisté při vyšetřování havárie zjistili, že automobil byl před nedávnem odcizený v Hulíně,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Devětadvacetiletý řidič mezitím z dálnice došel do nedaleké obce Starovice a tam ukradl jiné auto. „Jeho řidička nechala na chvíli před domem odstavenou Škodu Octavia, v ní vedle klíčů i kabelku s doklady a osobními věcmi,“ doplnil mluvčí.

Zloděj se však nespokojil pouze s automobilem, využil i další příležitost ke krádeži. „Vcelku pohodlně se otevřenými dveřmi přes přístavek dostal do kanceláře tamní firmy, kde odcizil odložený notebook,“ popsal Malášek.

V octavii pak zloděj odjel, policistům však dlouho neunikal. Majitelka škodovky totiž krádež ihned nahlásila. Zhruba tři hodiny po první nehodě mazdy na dálnici D2 narazila na hledanou octavii policejní hlídka v Lanžhotě. Policisté začali vůz pronásledovat.

Při honičce prchající řidič poškodil kolo kradené octavie a při vynuceném zastavení poničil i dveře policejního vozu.

Při kontrole pak nadýchal přes jedno promile alkoholu a navíc měl u sebe i klíče od mazdy, která havarovala na dálnici. „Obratem přiznal, že s tímto vozem havaroval,“ dodal Malášek.

Muž, který nemá řidičské oprávnění, skončil v policejní cele a musí počítat s trestním stíháním.

Autor: