Hádka při grilování na chatě skončila vraždou, mrtvého našli v korytě potoka

  12:20
V tragédii se proměnil čtvrteční grilovací večírek v chatové oblasti Zaječí Hora v Brně. Hostitel se totiž dostal do konfliktu s jedním z účastníků party a pobodal ho. Mrtvého muže našel další den ráno v korytě potoka náhodný kolemjdoucí, případ vyšetřují kriminalisté.
Policejní auto - Ilustrační snímek.

ilustrační snímek | foto: Leila Hamdanovápro iDNES.cz

Na bezvládné tělo dvaapadesátiletého muže v korytě potoka narazil v pátek ráno náhodný kolemjdoucí. Ten okamžitě zalarmoval policisty.

Když přivolaní hasiči z příkrého koryta vyzvedli tělo, vyšlo najevo, že muže někdo pobodal. Případ si proto převzali kriminalisté. „Ohledáním místa nálezu, širšího okolí a šetřením v okolí místa nálezu se podařilo ustanovit chatku, před kterou mělo dojít ke konfliktu,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Zavražděný muž byl v osudný večer právě na této chatě na grilovačce. V průběhu večera se však s majitelem chaty dostal do sporu. Chatař v tu dobu zrovna připravoval maso na grilování, ale najednou se ohnal nožem a hosta bodl.

„V konfliktu hrál značnou roli i alkohol,“ doplnil Šváb s tím, že mezi muži šlo především o osobní spory.

Hned na začátku vyšetřováni se kriminalistům podařilo sesbírat dostatek stop a výpovědí svědků, takže už mají podezřelého. „Padesátiletý muž, v jehož chatce probíhalo setkání, se nejprve k přiznání neměl. Pod tíhou důkazů se však nakonec doznal,“ sdělil mluvčí.

Dnes už jako obviněný sedí ve vazbě, kde si počká i na rozhodnutí o vině a trestu. Za vraždu mu hrozí až osmnáct let vězení.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: