Muž chtěl přespat ve výklenku. Zachytil se však o drát a visel hlavou dolů

  10:52
Čtyřiašedesátiletý muž bez domova plánoval, že stráví noc ve výklenku. Když se do něj chtěl dostat, zaklínila se mu noha v jednom z horních ok drátěného plotu. Viset hlavou dolů ho pak našel majitel zdejší provozovny v Komárově na jihu Brna.

Muž se chtěl vyspat ve výklenku v jednom z obchodů na jihu Brna, zůstal však viset hlavou dolů na mříži a zachránili ho až strážníci | foto: Městská policie Brno

Spát chtěl muž u budovy s obchodem, kde si vzadu vyhlédl úzký prostor za mříží u nakládací rampy. 

„Pravá noha se mu však v oblasti kotníku pevně zachytila v jednom z horních ok drátěného plotu a muž za ni zůstal viset vzhůru nohama. Majitel provozovny podezřelé pohyby ve tmě zahlédl a zavolal na linku 156,“ přiblížil mluvčí Městské policie Brno Jakub Ghanem. 

Nohu měl muž zaklíněnou v oblasti kotníku tak pevně, že mu museli strážníci vyzout botu. „Zatímco nohu uvolňovali ze sevření, uvězněného muže přidržovali a pomalu spouštěli na zem, aby si neublížil. Po vysvobození jim potvrdil, že není zraněný, a s omluvou dodal, že se jen chtěl v nenápadném prostoru chráněném před nepřízní počasí vyspat,“ uvedl ještě Ghanem.

Hlídka muže následně poslala do Armády spásy.

Autor: