VIDEO: Policisté stíhali ujíždějícího recidivistu, zmizel jim mezi domy

  17:02
Poloviční úspěch měli policisté, kteří na Znojemsku několik minut pronásledovali zběsile ujíždějícího recidivistu se zákazem řízení. Poté, co jim nakrátko zmizel mezi rodinnými domy, našli jen jeho odstavené auto, muž stihl utéct. Policisté ale znají jeho totožnost. Nyní hledají svědky, kteří se během honičky ocitli v ohrožení.

Policisté zpozorovali jim dobře známého muže v neděli odpoledne v centru Znojma. Když jej chtěli zastavit, recidivista šlápl na plyn a začal ujíždět.

„Při tom opakovaně hrubě porušoval veškeré dopravní předpisy a značně překračoval rychlostní limity. Při ujíždění se dokonce nerozpakoval objíždět zpomalovací ostrůvky zleva, nedával přednost na křižovatkách, kruhové objezdy projížděl protisměrem, ale především ve vysoké rychlosti ohrožoval a vytlačoval nejen protijedoucí automobily,“ vylíčil policejní mluvčí Petr Vala.

Zamýšlenou trasu přes Suchohrdly do obce Dyje policisté hříšníkovi překazili, když jej předjeli a zablokovali. Muž však zařadil zpátečku a ujížděl dál.

V Dobšicích zajel do úzkých uliček mezi rodinnými domy a na chvíli policistům zmizel.

„Přestože ho ztratili z dohledu jen na malý okamžik, našli už jen prázdný odstavený vůz,“ sdělil Vala.

Policisté nyní pátrají po svědcích, kteří byli nebezpečnou jízdou ohroženi.

Ujíždějící muž, jehož totožnost policisté znají, je podezřelý z obecného ohrožení, za což mu hrozí až osmileté vězení.

Autor: