iDNES.cz

Americký Honeywell v Brně roste, do nového závodu hledá sto lidí

  11:16
V brněnské pobočce americké společnosti Honeywell začnou nově vyvíjet a testovat zařízení pro automatizaci skladů. Bude to jediné takové středisko v Evropě. V nově rozšířených prostorách najde práci zhruba sto nových zaměstnanců.
Mzdy v průmyslu by měly také v letošním roce růst. Polepší si hlavně pracující...

ilustrační snímek | foto: Marek Podhora, MAFRA

Podle vedení společnosti je rozšíření právě na jižní Moravě dané tím, že tady najdou vysoce kvalifikované pracovníky, které do nového provozu potřebují.

„Nový závod představuje další milník v celém našem brněnském příběhu, protože v tomto městě už nejmodernější technologie vyvíjíme dvacet let,“ uvedl Oliver Stucky, generální ředitel Honeywell v České republice, kde firma zaměstnává zhruba dva tisíce lidí. Polovina pracuje právě v Brně.

Zaměření na automatizaci pro logistické firmy je zcela novým odvětvím, kterému se dosud v Brně ani jinde v Evropě Honeywell nevěnuje. Vidí však příležitost v rostoucí evropské poptávce po vybudování rychlejších dodavatelských řetězců.

„Spotřebitelé v Evropě očekávají od svých dodavatelů velmi rychlé a velmi spolehlivé doručení do dalšího dne a někdy i stejný den. Pro logistické firmy to znamená, že se musí stále více spoléhat na nejmodernější technologie, které dokážou automatizovat a zrychlit distribuční centra, sklady a další části dodavatelského řetězce. Technologie, které vyvíjíme v Brně, nám pomohou tuto poptávku uspokojit,“ vysvětlil Ronald Binkofski, viceprezident a generální ředitel Honeywell Intelligrated pro Evropu, Blízký východ a Afriku.

Nové pracoviště o rozloze 14 tisíc metrů čtverečních, které vyroste v brněnské Slatině do poloviny letošního roku, umožní zaměstnancům designovat, prototypovat a testovat inovativní systémy pro automatizaci provozu skladů.

V dosavadních prostorách se pracovníci Honeywellu v Brně věnují vývoji a testování osobních ochranných prostředků a technologií pro letecký a kosmický průmysl.

Autor:
zpět na článek