Muž se vyhýbal vězení. Prozradil se, když se ptal strážníků na cigarety

  12:12
Touha po cigaretě prozradila hledaného muže v Brně. Čtyřicátník se vyhýbal nástupu do vězení a nakonec na sebe sám upozornil, když se během zákazu vycházení přišel zeptat strážníků, jakou má možnost cigarety koupit.

Čtyřicetiletý muž se v době zákazu vycházení zeptal brněnských strážníků, zda si může koupit cigarety a kolu. Při kontrole totožnosti vyšlo najevo, že je na něj vydán příkaz k zatčení. | foto: Městská policie Brno

Muž v sobotu o půl třetí ráno oslovil poblíž hlavního brněnského nádraží hlídku městských policistů s dotazem, zda si může zajít pro cigarety a kolu do nedaleké provozovny.

V tu dobu však platil zákaz vycházení kvůli opatřením proti šíření koronaviru, proto se tazatel rázem stal podezřelým z přestupku.

„Strážníci ho vyzvali k předložení dokladů. U sebe je ovšem neměl, a tak kvůli zjištění totožnosti přivolali republikové policisty,“ přiblížil mluvčí brněnských strážníků Pavel Šoba.

Státní policisté zjistili, že na muže byl den předtím vydán příkaz k zatčení, protože nenastoupil k výkonu trestu. Policisté jej proto převezli do své cely a následně poputuje před soudce.

Autor: