iDNES.cz

Pilot havarovaného letadla vyskočil příliš nízko, padák ho nezachránil

  11:40
Policisté zveřejnili záběry a další informace k havárii letadla, které se zřítilo minulý víkend na Blanensku. Tři parašutisté stihli před pádem stroje včas vyskočit. Pilot s padákem však opustil kabinu, až když byl stroj příliš nízko, a při seskoku zahynul. Vyšetřovatelé žádají o pomoc případné svědky.

Motorové letadlo spadlo v sobotu 11. června po poledni do pole mezi Bořitovem a Krhovem. Pilot na místě zahynul, jeden parašutista podle záchranářů utrpěl středně těžká zranění a vrtulník jej transportoval do brněnské nemocnice.

Šlo o výsadkový let parašutistů, při kterém se počítalo se seskokem z letadla. Ten před pádem stroje stihli provést všichni tři výsadkáři i pilot.

„Ten však zvládl složitější manévr až příliš pozdě. Padák už jej kvůli malé výšce nedokázal zachránit,“ informoval policejní mluvčí Pavel Šváb.

Kriminalisté žádají o pomoc s objasněním příčin havárie svědky, kteří tragický let viděli a dosud s policisty nemluvili, případně pořídili videozáznam. Případ policisté prověřují jako trestný čin usmrcení z nedbalosti. Pád stroje vyšetřují také odborníci z Ústavu pro zjišťování příčin leteckých nehod.

Autor:
zpět na článek