Muži v Brně explodovala výbušnina v tašce, je vážně zraněný

  13:40
Na tramvajové smyčce v brněnských Židenicích explodovala dopoledne muži výbušnina v tašce. Výbuch mu velmi těžce poranil ruku, nikdo další zraněn nebyl.

Policie uvedla, že jedenašedesátiletý muž si nesl v tašce podomácku vyrobenou výbušninu. „Ta mu však na frekventovaném místě explodovala a ošklivě ho poranila. Ta zranění jsou opravdu devastující,“ popsal mluvčí Bohumil Malášek. 

Podle něj i přesto, že je Stará osada frekventovaným dopravním uzlem, nebyl v pátek dopoledne při výbuchu nikdo zraněn. 

„Dostali jsme informaci, že muži vybuchla skleněná lahev a poranila mu ruku. Na místo jsme vyslali posádku, v ohrožení života nebyl, nicméně horní končetinu měl poraněnou velmi těžce,“ popsala práci jihomoravských záchranářů jejich mluvčí Michaela Bothová. 

Kvůli vážnému zranění proto muže převezli do Fakultní nemocnice u svaté Anny k další péči. 

„Na místě zasahovali naši pyrotechnici. Vyšetřování stále probíhá. Zjišťujeme okolnosti, za jakých výbušnina vznikla, proč ji s sebou nesl a podobně. Muž je však zatím v péči lékařů, proto jsme ho nemohli plnohodnotně vyslechnout,“ doplnil Malášek.

Policie také provedla u muže domovní prohlídku včetně nebytových prostor. „Našli jsme nějakou vojenskou pyrotechniku a také menší množství látek, které se jevily jako nebezpečné. Pyrotechnici je převzali a odváží k odborné likvidaci,“ uvedl mluvčí.

Z mužova bydliště policie preventivně evakuovala kolem poledne sedm lidí, ti se odpoledne mohou vracet zpět.