VIDEO: Ve dvojpruhu zastavilo jen jedno auto, druhé ženu srazilo

  11:52
Děsivě vypadající dopravní nehodu vyšetřují brněnští dopravní policisté. Auto, které nezastavilo, u přechodu jako vůz v druhém pruhu, srazilo a odhodilo přecházející dívku o několik metrů dál na silnici.

Koncem minulého týdne tři mladé ženy v noci přecházely čtyřproudou vozovku v Gajdošově ulici v Brně u křižovatky s ulicí Otakara Ševčíka a Táborskou.

„Chodkyně se zastavily, rozhlédly a poté, co jim zastavil a dal přednost řidič jedoucí v levém jízdním pruhu, vstoupily na přechod,“ uvedla policejní mluvčí Petra Ledabylová. Semafor byl mimo provoz, respektive s blikajícím oranžovým světlem.

V tu chvíli ale křižovatkou a pravým jízdním pruhem projel řidič stříbrného volkswagenu, který chodkyním nedal přednost a jednu z nich srazil.

„Pětadvacetiletá žena byla nárazem odmrštěna a zůstala ležet na vozovce,“ doplnila mluvčí s tím, že sraženou dívku musela záchranka odvézt do nemocnice.

Okamžitě po srážce se k ženě podle záběrů kamery seběhli její kamarádky i šofér, který ji srazil a kterého policisté vyšetřují kvůli nehodě. Na místě podstoupil dechovou zkoušku, která byla negativní.

Policisté upozorňují, že přechody přes dva jízdní pruhy jsou obecně více rizikové.

„Pokud v jednom z jízdních pruhů zastaví řidič, aby umožnil bezpečné přejití vozovky chodcům, má povinnost zastavit i řidič jedoucí ve vedlejším jízdním pruhu. Chtěl bych však apelovat i na chodce, aby byli obezřetní a neustále vyhodnocovali aktuální situaci v provozu, protože se denně setkáváme s neukázněností a bezohledností některých řidičů,“ dodal vedoucí brněnského dopravního inspektorátu Milan Havlíček.

Autor: