Po nárazu do stromu nedaleko Znojma zemřela řidička i spolujezdkyně

  11:58
Tragickou nehodu dopoledne vyšetřovali policisté na silnici mezi Lechovicemi a Boroticemi na Znojemsku. Po nárazu auta do stromu tady zemřely dvě ženy středního věku.

Řidička staršího Renaultu při své jízdě zřejmě podcenila namrzlou vozovku a na kluzkém povrchu dostala smyk. Řidička i její spolujezdkyně zemřela. (14. ledna 2022) | foto: Policie ČR

Nehoda se stala dnes ráno kolem půl sedmé. Řidička jedoucí po silnici mezi Lechovicemi a Boroticemi na kluzké vozovce dostala smyk, kvůli čemuž se její auto vymrštilo přímo na strom.

„Náraz byl boční stranou, kde jsou deformační zóny mnohem horší,“ uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.

Spolujezdkyně byla na místě mrtvá ještě před příjezdem záchranářů. „Druhé ženě jsme se snažili pomoci, její zranění však byla natolik závažná, že jim podlehla,“ přiblížila mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Podle předběžné vyšetřovací verze nejspíš řidička jela na kluzké vozovce příliš rychle, a proto se její auto dostalo do smyku a následovala smrtelná nehoda.

Silnice mezi oběma obcemi byla od rána uzavřená, bez problémů se místem nehody začalo jezdit před polednem.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: