Kvůli opravě hlavního tahu na Vídeň budou auta jezdit centrem Mikulova

  11:52
S komplikacemi v dopravě musí od pondělí počítat řidiči, kteří míří od rakouských hranic přes Mikulov dále k Brnu nebo opačným směrem. Ředitelství silnic a dálnic totiž začne opravovat hlavní tah I/52. Omezení potrvá do 3. října.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: ŘSD

Silničáři budou pracovat v úseku od okružní křižovatky u nákupního centra Billa až po křižovatku se silnicí I/40 vedoucí na Břeclav.

Stavební práce není možné dělat za plného provozu, takže šoféři musí počítat s omezením. Od kruhového objezdu směrem ke státní hranici řidiči po hlavním tahu normálně projedou, v opačném směru na Brno ale budou uzavřený úsek objíždět přes centrum města. 

„Objízdná trasa vede ulicí Brněnská, 22. dubna, Vídeňská, Komenská a Valtická,“ uvedla Lucie Trubelíková z Ředitelství silnic a dálnic s tím, že dopravní omezení v Mikulově potrvá do 3. října.

Omezení v Mikulově potrvá do 3. října.

Omezení v Mikulově potrvá do 3. října.

Naopak u Brna na dálnici D1 v nejvytíženějším úseku mezi sjezdy na D2 a D52 se chýlí opravy ke konci. Kvůli nutnosti rekonstrukce popraskané silnice a vyjetým kolejím tady silničáři minulý víkend omezili provoz a počítali s tím, že tady budou pracovat až do konce příštího týdne.

Práce se jim ale povedlo uspíšit a úsek bude plně průjezdný už zítra kolem 8. hodiny ráno.

Autoři: ,