Dealer měl doma devět kilo drog i v mrazáku a morfium z druhé světové války

  16:16
Nečekaně velké množství drog, téměř devět kilogramů, čekalo na celníky při domovní prohlídce u čtyřicetiletého muže v bytě v centru Brna. Schované je měl i v mrazicím boxu. Na případu, který si teď převzali policisté, pracovali celníci od minulého roku.

Podle zjištění celníků muž s drogami obchodoval už od roku 2017. Loni, kdy dostali podnět, začali případ rozpracovávat.

„Drogy si nechával dovážet prostřednictvím poštovních zásilek z Nizozemska a dál je distribuoval v Česku, na Slovensku, Švýcarsku a ojediněle zboží putovalo i do Japonska,“ uvedla Martina Kaňková z Generálního ředitelství cel s tím, že ke komunikaci se svou stálou klientelou muž používal šifrovací platformy.

Celníci na konci března v brněnském bytě zajistili nejrůznější stimulanty, sedativa, halucinogeny a konopí minimálně za dva miliony korun. Na váhu toho bylo dohromady 8,8 kilogramu.

„Jako jakýsi bonus jsme narazili i na krabičku, kde bylo morfium z druhé světové války. V tomto případě ale v tuto chvíli nevíme, zda s tím chtěl také obchodovat,“ doplnila. Není ani jasné, kde muž k této látce přišel.

Že si trestnou činností dokázal vydělat nemálo peněz, je jasné z toho, že celníci v bytě našli v hotovosti, kryptoměnách a investičních mincích více než pět milionů korun.

Spis si už převzali brněnští kriminalisté, kteří budou v pátrání a vyšetřování dál pokračovat. „Provádějí se expertizy a prověřujeme, jak přesně k drogám přišel a komu je dál prodával,“ doplnil policejní mluvčí David Chaloupka.

Kaňková nevyloučila, že ještě narazí na nějakou další trestnou činnost spojenou se stíhaným mužem. Ten je v současnosti ve vazbě a hrozí mu až dvanáct let vězení.

Autoři: ,