Soudce z Brna čelí kárné žalobě kvůli sexuálnímu nátlaku na nezletilou

  13:14
Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) podala ve středu kárnou žalobu na soudce z Brna. Toho policisté stíhají za pokus o zneužití nezletilé dívky, k němuž mělo dojít loni v létě.

Obviněný soudce je od poloviny července letošního roku postaven mimo službu, a to z důvodu trestního stíhání.

„K okolnostem se vzhledem k probíhajícímu vyšetřování vyjadřovat nemůžu. S ohledem na závažnost obvinění byla včera podána Nejvyššímu správnímu soudu kárná žaloba,“ sdělila dnes ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO). 

Důvodem stíhání soudce je podle Deníku N pokus o zneužití nezletilé dívky. List na základě informací od vyšetřovatelů napsal, že soudce si s ní dopisoval a opakovaně ji navštěvoval, později se ji pokusil znásilnit. K sexu však nedošlo. 

„Náš útvar vede trestní řízení, vyšetřování, proti osobě v postavení speciálního subjektu,“ uvedl bez dalších podrobností mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.

Podle informací deníku Právo jde o soudce trestního úseku Krajského soudu v Brně. Ten však obvinění odmítá. 

„Nic takového jsem neudělal, připadám si jako postava z románu Franze Kafky. Na nikoho jsem nikdy sexuální nátlak nedělal, je to pro mě dlouhodobá noční můra,“ sdělil soudce Deníku N. 

Pokud se podezření potvrdí, může soudce dostat až pětiletý trest odnětí svobody. Kárná žaloba jej navíc může zbavit soudcovského taláru. 

Autor: