iDNES.cz

Vydržím hodně, řekl opilec. Kolem strážníka chtěl projet se třemi promile

  12:22
Opilý muž v Brně se ptal strážníka na jméno, chtěl řídit a než aby hledal doklady, raději odevzdal klíče. Nadýchal přes tři promile a skončil v rukou policistů.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Lukáš BíbaMAFRA

K události došlo v úterý odpoledne. Že je osmapadesátiletý muž opilý, bylo brněnskému strážníkovi jasné po několika větách, které si s ním vyměnil. 

„Strážník nařizoval odtah vozidla stojícího neoprávněně na vyhrazeném parkovišti v Marešově ulici. Muž k němu přistoupil a bez zjevné souvislosti chtěl znát jeho jméno,“ popsal mluvčí strážníků Pavel Šoba.

Když strážník muži řekl, že k identifikaci slouží služební číslo, všiml si, že muž i vrávorá. „Pobídl ho, aby se odebral na chodník. Muž navíc velmi špatně artikuloval a vše nasvědčovalo tomu, že je opilý, a tak ho zároveň upozornil, aby v tomto stavu rozhodně nesedal za volant,“ vyložil mluvčí. 

Jenže přesně to muž udělal. A navíc za několik minut chtěl se svým autem nenápadně odjet kolem téhož strážníka. Ten nelenil a řidiče vyzval k zastavení. 

„Vydržím hodně“

„Když měl muž předložit doklady, chvíli je v autě hledal. Místo nich pak strážníkovi nepochopitelně podal klíče a chtěl hned odejít,“ doplnil Šoba. 

To mu však strážník nedovolil. Společně pak provedli dechovou zkoušku. Podle Šoby naměřená hodnota opakované přesáhla 3,4 promile. „K tomu muž poznamenal, že vydrží hodně,“ konstatoval mluvčí. 

Hlídka městské policie tak přivolala republikové kolegy a muže jim předala jako podezřelého z trestného činu. 

Autor:
zpět na článek