Na Strakonicku vykradli patnáct chat v jedné osadě, brali i vánoční ozdoby

  16:32
Na chatovou osadu na Strakonicku podnikli nájezd zloději. Vloupali se do chat i garáží. Brali nářadí, elektroniku a nepohrdli ani vánoční dekorací.

Zloději se do chat na Blatensku dostávali vylomením dveří a rozbitím oken. | foto: Policie ČR

Zloději si vybrali chatovou osadu poblíž Vrbna na Blatensku. Na jejich řádění upozornil majitel jedné z chat, který na ni přijel minulý pátek odpoledne a zjistil, že je vykradená.

„Pachatelé vsadili na rekreační oblast, ve které se nachází zděné chaty, z nichž některé mohou sloužit i k celoročnímu užívání. Bylo tedy pravděpodobné, že mohou být patřičně vybaveny. Vykradli je zřejmě v noci na pátek,“ popsala strakonická policejní mluvčí Jaromíra Nováková.

Policisté na místě zjistili, že se zloději vloupali do patnácti chat a několika přilehlých garáží. Majitelům způsobili škodu na odcizených věcech ve výši 355 tisíc korun a na poškozeném zařízení škodu přesahující 130 tisíc korun.

Fotogalerie

Do objektů vnikali převážně vstupními dveřmi, ale u několika chat i okny. Předmětem jejich zájmu se stalo především nářadí - vrtačky, motorové pily, brusky, sekačky, křovinořezy, rozbrusky, sekery, aku šroubováky. Ale brali i elektroniku - televizory, DVD přehrávače, rádia a další věci, jako například alkoholické nápoje, domácí spotřebiče, vánoční a velikonoční dekorace.

Vloupání do chat nedaleko obce Vrbna vyšetřují strakoničtí kriminalisté ve spolupráci s policisty Obvodního oddělení Blatná.

„Každoročně policisté upozorňují majitele rekreačních objektů na zvýšený počet vloupání do chat a chalup v zimním období. Zazimované a opuštěné objekty vyhledávají pachatelé za účelem přespání, úkrytu před chladným počasím, ale také aby kradli věcí, které mohou snadno zpeněžit,“ upozornila Nováková.

Autor: