Železné "ježky" rozházené po silnici poničily pneumatiky u dvou aut

  17:24
Policisté hledají pachatele, který v neděli odpoledne rozházel železné „ježky“ po silnici v obci Zhoř na Táborsku. Dva řidiči si tam o ně poničili pneumatiky. Podobné případy se staly i v Plané nad Lužnicí.

Policisté hledají pachatele, který v obci Zhoř rozházel po silnici kovové ježky. | foto: Policie ČR

Dva řidiči museli v neděli v podvečer přerušit svou jízdu v obci Zhoř u Tábora. Najeli na drobné železné překážky, o které si poničili přední pneumatiky.

„Neznámý pachatel tam po 16. hodině položil svařené části ocelových profilů, takzvaných jeklů. Na tyto ostré ‚ježky‘ pak najela dvě auta,“ popsala policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová a dodala, že celková škoda dosáhla výše tisíc korun.

Policisté případ řeší jako přestupek proti majetku a přestupek proti občanskému soužití. Na Táborsku se nejedná o ojedinělý případ. Obdobné policisté zaznamenali i v nedaleké Plané nad Lužnicí.

„Není tedy vyloučeno, že se jedná o stejného pachatele či skupinu pachatelů,“ doplnila mluvčí.

Policisté z obvodního oddělení Sezimovo Ústí se tak obrací na veřejnost se žádostí o pomoc. „Pokud můžete poskytnout jakékoliv informace, které by vedly k objasnění těchto skutků, volejte na telefonní číslo 974 238 730 nebo přímo na linku 158,“ žádá Schwarzová. 

Podobné případy se staly ve Zhoři u Tábora a v Plané nad Lužnicí.

Podobné případy se staly ve Zhoři u Tábora a v Plané nad Lužnicí.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: