Podezřelý z vraždy studentky nalezené u ohořelého auta spáchal sebevraždu

  13:16
Podezřelý, jehož policie obvinila z vraždy mladé ženy nalezené u ohořelého auta nedaleko Protivína na Písecku, spáchal ve vazbě sebevraždu. Předtím se podle vyšetřovatelů k činu přiznal. Ukázalo se, že se s obětí v podstatě neznali. Příčinou brutálního útoku, na jehož konci studentce uřízl hlavu, byl konflikt v domě.

Policisté uspořádali tiskovou konferenci k případu vraždy u Protivína. Na snímku zleva mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner, ředitel jihočeských policistů Luděk Procházka a kriminalistka Renáta Miková. | foto: Michal Bělský, MF DNES

Policisté začali případ vyšetřovat 4. září kolem čtvrt na osm večer jako banální případ požáru vozidla u Protivína.

V lese bylo ohořelé BMW a při ohledání místa se našlo tělo ženy. „Hned na místě bylo jasné, že se jedná o zločin vraždy,“ uvedl na tiskové konferenci ředitel jihočeských policistů Luděk Procházka.

Do vyšetřování se pustilo několik desítek policistů z jihočeské kriminálky i běžní policisté, psovodi a letecká služba s vrtulníky a drony.

„Trvalo pouze 96 hodin a našli jsme pachatele,“ potvrdil Procházka.

V pátek 10. září kriminalisté oznámili, že zadrželi muže podezřelého z násilného zločinu.

„Mezi pachatelem a obětí došlo v počátku v Českých Budějovicích k hádce. Později ji zavlekl k sobě domů, kde ji škrtil a později utopil,“ uvedla vyšetřovatelka Renáta Miková.

Hlavu oddělil od trupu

Potom muž odjel s vozem oběti po trase České Budějovice - Bechyně - Bernartice - Písek k Protivínu, kde auto zapálil. Toho si všimli lidé z okolí, kteří přivolali hasiče a policii.

Druhá sebevražda v krátké době

Sebevraždou podezřelého se zabývá vězeňská služba spolu s policií, sdělila ČTK mluvčí vězeňské služby Markéta Prunerová.

"Cizí zavinění lze předběžně vyloučit, jelikož muž byl ubytován samostatně," uvedla. Protože vyšetřování není ještě uzavřeno, nemůže podle ní vězeňská služba poskytnout více informací. Sedmadvacetiletý muž se podle mluvčí zabil minulý týden v pátek večer ve Vazební věznici České Budějovice. Jedná se o druhou sebevraždu stíhaného v tomto zařízení v krátké době.

Před několika týdny se tam zabil muž, jenž byl obviněný z toho, že přepadl obchod v centru Českých Budějovic a držel tam několik desítek minut ženu jako rukojmí.

Zdroj: ČTK

U shořelého auta se našlo tělo dívky, které bylo posmrtně zdevastováno tak, že hlava byla oddělena od trupu. „Z výpovědi bylo jasné, že z místa činu odešel pěšky do Číčenic, kde zavolal matce, aby pro něho přijela a odvezla ho,“ doplnila Miková.

Kriminalisté muže zadrželi ve středu 8. září a v pátek ho začali stíhat pro zvlášť závažný trestný čin vraždy spáchané zvlášť trýznivým způsobem. Pachatel se doznal a uvedl detaily, které nemohl znát nikdo jiný. U soudu mu hrozilo až doživotí.

„Ale z vazební věznice v Českých Budějovicích jsme dostali zprávu, že tam pachatel spáchal sebevraždu,“ uvedla Miková.

Pachatelem byl sedmadvacetiletý muž, který nebyl nikdy trestaný. Byl zaměstnaný, žil sám a byl závislý na počítačích, filmech a žil ve svém virtuálním světě.

S jednadvacetiletou dívku, studentkou vysoké školy, se v podstatě neznal, i když bydleli v jednom domě.

„K jejich konfliktu došlo tak, že se dívka pohybovala po chodbě a zřejmě byla hlučná. To pachateli pravděpodobně vadilo,“ popsala vyšetřovatelka.

Autoři: ,