Na sídlišti v Budějovicích prasklo potrubí, část města byla bez vody

  9:36,  aktualizováno  11:51
Na Pražském sídlišti v Českých Budějovicích praskl ráno vodovod. Havárie se stala v Průběžné ulici nedaleko rušné Pražské ulice. Dopad to mělo na velkou část krajského města. Už po půl desáté dopoledne ale vodohospodáři hlásili, že jsou dodávky vody plně obnovené. Poškozené je potrubí o průměru půl metru.

Vodovod praskl někdy před osmou hodinou ranní, za několik minut už bylo na místě několik zaměstnanců společnosti Čevak a s nimi také hasiči, policisté a strážníci.

Voda se valila na povrch a rychle zaplavila část Pražského sídliště v Průběžné ulici, kus parkoviště, park a nejvíce část silnice, kterou se vyjíždí od panelových domů směrem na Pražskou ulici.

„Místo je lokalizované a začíná se s opravami. Dodávky pitné vody bychom kromě dotčené oblasti měli obnovit v co nejkratším čase. O dalším vývoji budeme informovat,“ sdělila v půl deváté ráno Jitka Kramářová, mluvčí Čevaku.

„Naše jednotky vyrážely na místo v osm hodin a odčerpávaly tam vodu,“ doplnila mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. Voda se dostala také do několika zaparkovaných vozidel, jejich majitelé je tak budou muset vysušit.

O hodinu později už Jitka Kramářová potvrdila, že jsou dodávky opět obnovené, a to včetně Průběžné ulice. „Díky hlavním vodovodním uzávěrům, které jsou instalované na síti ve městě, je možné přivést pitnou vodu do dotčené části města jiným okruhem. Obnova dodávky pitné vody trvala necelou hodinu,“ vysvětlil provozní ředitel Peter Bolha ze společnosti Čevak.

Nyní jsou na řadě přípravné a zemní práce, aby zaměstnanci Čevaku odhalili poškozené místo. Je to eternitové potrubí o průměru půl metru pocházející ze 60. let minulého století. „Vzhledem k tomu, že porucha je mimo komunikaci nebude potřeba omezovat dopravu a oprava potrvá několik dní,“ sdělila Kramářová.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: