Budějovičtí chválí nasvícený vánoční strom i adventní trhy

  16:36
Tisícovky lidí čekaly jen na jeden moment. Chvíli po půl páté se v sobotu nad českobudějovickým náměstím Přemysla Otakara II. rozezněl zvoneček a za pár sekund se jedenáctimetrová nazdobená jedle rozsvítila. Ticho vystřídal údiv a potlesk.

„Je krásný, stejně jako loni. Líbí se nám i trhy, ale musíme sem ještě přijít někdy jindy, až tady bude méně lidí,“ pousmála se Marie Rybářová, která se přijela na rozsvícení stromku podívat ze sídliště Máj se svými dětmi.

Lidé si v sobotu užívali i kluziště, byť zčásti uzavřené, vyhlídkovou věžičku či stánky s občerstvením.

Českobudějovický advent letos nabízí téměř 300 akcí. Ve středu se na náměstí tradičně snese po 17. hodině anděl z Černé věže. Potom projde mezi návštěvníky obří loutka vedená herci Ateliéru Kvelb.

Fotogalerie

Od 10. do 15. prosince obsadí radniční nádvoří řemeslné trhy. Atmosféru oživí vystoupení folklorních souborů, odpoledne jsou na programu večerníčky pro děti v podání divadel. V radniční výstavní síni budou v tomto týdnu tvůrčí dílny pro děti.

V neděli 16. prosince začnou v 10 hodin oblíbené Vánoce na starém městě a 23. staročeská ulička v Panské. Každý rok ji navštěvují tisíce lidí.

„Po loňském roce, kdy už návštěvníci sotva prošli ucpanou Panskou, jsme se rozhodli stánky a program rozšířit kromě Piaristického náměstí i do Hroznové ulice,“ sdělila Iva Sedláková, vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu.

Autoři: ,