Vandal vytrhal molitan ze sedaček ve dvou vlakových soupravách

  9:40
Hned ve dvou soupravách vlaků stihl za jedno odpoledne řádit pravděpodobně ten samý vandal. Rozřezal a poničil sedačky v kupé. Nejdříve na trase z Veselí nad Lužnicí - Jindřichův Hradec, poté z Veselí do Prahy.

Vandal se v kupé pořádně vyřádil. | foto: Policie ČR.

Pachatel, po kterém nyní pátrají jihočeští policisté, rozřezal celkem osm sedadel na trase Veselí - Hradec, podobné to pak bylo i na cestě do hlavního města. 

Případ se stal už 13. března v odpoledních hodinách, tento týden k němu policie zveřejnila další informace a fotografie zničeného kupé. Vandal se dopustil trestného činu poškození cizí věci.

„Celková škoda je odhadnutá na 30 tisíc korun,“ spočítal policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Do prošetřování obou případů se zapojili policisté obvodního oddělení z Veselí nad Lužnicí.

Policisté nyní žádají o spolupráci nejen cestující v obou vlakových soupravách, ale každého, kdo se v době před čtvrtou hodinou odpolední v sobotu 13. března nacházel na vlakovém nádraží ve Veselí nad Lužnicí. 

„Mohl by k objasnění případu rozřezaných sedadel ve vlacích přispět jakoukoliv informací,“ doplnil Doubek. Cestující či další lidé mohou své poznatky předat policistům na jejich služebně na náměstí T. G. Masaryka ve Veselí nad Lužnicí, nebo na telefonní lince 974 238 760.

Autor: