Muž našel u kontejneru mrtvého pohublého psa s řeznými ranami

  9:36
Na vyhublé a pořezané tělo psa narazil v sobotu dopoledne u kontejnerů jeden z obyvatel Českých Budějovic. Zvíře bylo částečně zabalené v igelitovém pytli a sportovní tašce. Pachatele ani majitele psa zatím policisté neznají.

ilustrační snímek | foto: Jan Tichý

Tělo dospělého psa pohozené v Krčínově ulici mezi odpadky našel v sobotu kolem desáté hodiny jeden z místních obyvatel, který na místo zavolal strážníky. Ti zjistili, že zvíře bylo pravděpodobně týrané.

„Hnědý pes, částečně schovaný v igelitovém pytli a látkové sportovní tašce, ležel mezi nádobami na odpad. Strážníci zjistili, že to je nejspíš stafordšírský teriér,“ uvedla mluvčí českobudějovických strážníků Věra Školková.

Hned bylo zřejmé, že psa, který na sobě neměl žádnou identifikační známku, někdo před smrtí týral. Jeho tělo bylo pohublé a mělo na sobě několik řezných ran. Majitele ani případného pachatele se zatím nepodařilo vypátrat.

Případ si od strážníků převzali policisté, kteří zvíře odvezli ke státním veterinářům v Českých Budějovicích na další zkoumání. Pachateli hrozí až tři roky vězení.