Muž s kolem urážel strážníky, jeden z nich poznal partnerčin ukradený bicykl

  11:22
Nečekané setkání s jízdním kolem, které někdo ukradl jeho přítelkyni, zažil strážník v Českých Budějovicích. Když s kolegou projednával přestupek s neosvětlenou cyklistkou, přišel k hlídce muž a začal strážníky urážet tak agresivně, že mu na chvíli nasadili pouta. Když se muž uklidnil, strážníci mu pouta sundali a uložili pokutu. Výtečník pak odešel k bicyklu, na kterém přijel. Strážník záhy zjistil, že kolo patří jeho partnerce.

Strážníkova přítelkyně přišla o kolo, které nechala před obchodním centrem na Pražské třídě. O dva dny později ho její partner našel, když na něm přijel agresivní muž. | foto: MP České Budějovice

V pondělí ve dvě hodiny ráno projednávala hlídka městské policie na náměstí Přemysla Otakara II. přestupek s neosvětlenou cyklistkou. Náhle se za hlasitých projevů začal přibližovat neznámý muž.

Strážníkům vyhrožoval a s hrubými urážkami na jejich adresu se snažil přistoupit až těsně k nim. Na jejich výzvy, aby odstoupil a místo opustil, nereagoval.

„Strážníci proti němu použili donucovací prostředky a nasadili mu pouta. Muž se mezitím zklidnil, proto mu strážníci pouta sejmuli a přestupek proti veřejnému pořádku s ním vyřešili na místě pokutou,“ uvedla mluvčí strážníků Věra Školková. 

Tím však případ neskončil. Když muž zamířil k odstavenému jízdnímu kolu, na němž přijel, jeden ze strážníků zbystřil. Poznal totiž bicykl, který někdo před dvěma dny ukradl jeho partnerce před obchodním centrem na Pražské třídě.

Ověření výrobního čísla jeho domněnku jen potvrdilo. „Strážníci proto přivolali hlídku státní policie, která muži kolo odebrala. Případem se budou dále zabývat policisté z obvodního oddělení. Osmačtyřicetiletý muž bude mít co vysvětlovat,“ uzavřela Školková.

Autor: