iDNES.cz

Policii se přihlásil skateboardista, který v Bavorovicích napadl řidiče

  12:42,  aktualizováno  15:37
Policisté hledali muže kvůli incidentu, který se odehrál na Českobudějovicku. Řidič auta tam upozornil skateboardistu, aby nejel uprostřed vozovky, muž na to reagoval tak, že svým skateboardem praštil do kapoty vozu. O chvíli později řidiče napadl. Hříšník se nakonec sám přihlásil na policii.

ilustrační snímek | foto: Josef Gabzdyl, iDNES.cz

Skateboardista se s projíždějícím řidičem dostal do konfliktu 11. dubna odpoledne v Bavorovicích, kterými prochází frekventovaná cyklostezka z Hluboké nad Vltavou do Českých Budějovic. V obci ale trasa vede pro komunikaci, kde běžně jezdí i auta. 

„Pachatel jel na skateboardu uprostřed silnice a dostal se do konfliktu s řidičem vozidla značky Renault. Ten ho upozornil, aby jel u strany,“ popisuje začátek sporu mluvčí jihočeské policie Štěpánka Schwarzová.

Řidič se ale místo volného průjezdu dočkal úderu skateboardem do kapoty vozu, agresor poté odjel pryč.

Motorista ho však po chvíli dohnal a konflikt pokračoval. „Skateboardista udeřil řidiče pěstí do obličeje a způsobil mu zranění,“ popsala Schwarzová.

Hledaný muž se nakonec sám přihlásil na policii v Hluboké nad Vltavou. Další vyšetřování incidentu bude pravděpodobně podle Schwarzové pokračovat v příštím týdnu.

Násilníkovi hrozí za ublížení na zdraví a výtržnost až tříletý pobyt za mřížemi.

zpět na článek