Rodinné setkání skončilo rvačkou. Tři muži jsou v nemocnici a dva v cele

  23:05
Českobudějovičtí policisté vyšetřují potyčku několika mužů, ke které došlo v noci na neděli na sídlišti Máj. Na místě zasahovalo několik hlídek policie, tak záchranáři. Do nemocnice převezli tři muže s vážnými zraněními. Dva muži skončili v policejní cele. Policie hledá možné svědky, kteří by ji pomohli s objasněním případu.

„Incident několika mužů se odehrál na sídlišti Máj v noci ze soboty na neděli, několik minut po jedné hodině v ulici V. Volfa před domem č. 19. Kriminalisté hledají možné svědky. Každý kdo napadení mezi muži viděl, jedno jestli z ulice, balkonu či oken domu, ať kontaktuje policii na lince 158. Konflikt mohl také někdo fotit či natáčet. Všechny tyto záznamy jsou pro kriminalisty důležité,“ řekl krajský mluvčí policie Jiří Matzner.

Podle prozatímních informací došlo k potyčce mužů při setkání širšího kruhu romské rodiny před smutečním obřadem. „V ulici u panelového domu je po celou neděli hlídka městské i státní policie,“ hlásil z místa v neděli odpoledne redaktor MF DNES Lukáš Marek.

Záchranáři ošetřili tři muže a s vážnými zraněními je převezli do nemocnice.

„Policisté na místě zadrželi dva podezřelé muže kolem 30 let, nyní jsou v policejní cele. Do ranních hodin na místě činu pracovaly dvě výjezdové skupiny kriminalistů, provedly ohledání místa a zajišťovaly stopy,“ uvedl Matzner.

Policisté nyní budou vyslýchat svědky a účastníky potyčky. Dle vyjádření policejního mluvčího v místě události a okolí je „zvýšený výkon hlídkové služby“.

Autoři: ,