Muž z Táborska na kroužcích sexuálně obtěžoval chlapce, dělal to roky

  15:02
Kriminalisté z Tábora prověřují velmi závažný případ. Rozkrývají působení muže, který dlouhé roky organizoval nejrůznější kroužky, soustředění či tábory a na nich sexuálně zneužíval děti. Podezřelý je už trestně stíhaný a policie hledá další poškozené. Jsou to především chlapci ve věku od sedmi do patnácti let.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: koláž iDNES.cz

Muž organizoval nejrůznější volnočasové aktivity pro děti a touto činností si i vydělával. Už nyní kriminalisté vědí, že kroužky nebo soustředění navštěvovali například žáci ze ZŠ Malšice na Táborsku a pak ze ZŠ Zborovská přímo v Táboře.

„Žáky z dalších škol ale také nemůžeme vyloučit, neboť šlo převážně o mimoškolní zájmové či sportovní aktivity,“ zdůraznil jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Ve chvíli, kdy se informaci dozvěděli například na škole v Malšicích, její vedení okamžitě situaci řešilo. S mužem ihned ukončilo spolupráci, všechny jeho kroužky okamžitě zrušilo. V areálu školy si podezřelý pro své aktivity například pronajímal tělocvičnu. „Mohu potvrdit, že s policií spolupracujeme,“ uvedla ředitelka Kristina Zůbková.

Kriminalisté předpokládají, že sexuální obtěžování mohlo trvat několik let a může se tak týkat velkého počtu dětí. Co přesně podezřelý dělal, policie neupřesnila, i zde však může být rozsah jeho činů hodně rozsáhlý.

Každopádně se vše dělo podle policie především na Táborsku a poškození jsou zejména chlapci ve věku od sedmi do patnácti let.

„Kriminalisté tak žádají rodiče dětí, kteří se zúčastnili v období od roku 2017 do současné doby jakýchkoliv volnočasových mimoškolních aktivit, aby se v případě podezření, obrátili na telefonní číslo vyšetřovatele 703 857 720 či email ta.ook@pcr.cz nebo využili linku policie 158,“ vyzval Matzner.

Autor: