Třeboňští rybáři loví Rožmberk, kvůli covidu i letos bez diváků

  10:48
Začal výlov Rožmberka - největšího českého rybníka. Atraktivní podívaná, na kterou se v uplynulých letech sjížděly desítky tisíc diváků, je letos, stejně jako loni, bez doprovodného programu z důvodu opatření v souvislosti s covidem.

Je krátce po osmé hodině ráno. Jen pár stupňů nad nulou. Vypuštěný rybník Rožmberk pořád zahaluje hustá mlha. I tak čtyřicítka mužů v holinkách a nepromokavých zelených kabátech musí do studené vody.

Začal výlov krále českých rybníků Rožmberka u Třeboně. Rybáři před půl devátou poprvé zatahují sítě a u hráze se začínají mrskat desítky ryb.

Výlov potrvá do čtvrtka. „Očekáváme, že vylovíme 150 tun tržních ryb. V Rožmberku je hlavní rybou kapr, ale nechybí ani další sladkovodní druhy, jako je candát sumec, štika, tolstolobik nebo amur,“ vyjmenoval Josef Malecha, předseda představenstva Rybářství Třeboň, které na Rožmberku hospodaří.

V uplynulých letech býval výlov atraktivní podívanou, na kterou se vždy přijelo podívat kolem 40 tisíc lidí z celé republiky. Proto s ním rybářství začínalo o víkendu. Loni a letos zatahují sítě jen ve všedních dnech, aby pracující rybáři nepřilákali davy diváků.

Rybářství Třeboň už dopředu avizovalo, že letošní výlov nebude z důvodu opatření v souvislosti s covidem společenskou akcí určenou pro veřejnost, která je doplněná u kulturní program a bohaté občerstvení.

I přes tato oznámení se na hrázi sešly desítky lidí.

Autor: